Світ

Вчені розповіли про причини таємничого зникнення бджіл у Великобританії

Вчені Ньюкаслського університету з’ясували можливу причину загадкового вимирання бджіл і зникнення колоній медоносних комах у Великобританії. Результати дослідження, що були опубліковані у журналі Nature Communications, свідчать, що бджоли стали жертвами вірусного захворювання, що викликає параліч. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на Главком.

Зоологи визначили, що у період з 2007-го по 2017 рік число колоній, уражених хронічним бджолиним паралічем, зросла в геометричній прогресії. Згідно з даними, отриманими від 24 тисяч бджолярів, у 2007 році хвороба була зафіксована тільки в Лінкольнширі, однак через десятиліття вона вразила 39 з 47 округів Англії і шість з восьми округів Уельсу. При цьому все частіше виникають кластери захворювання, в межах яких спалаху територіально близько розташовані один до одного.

Симптоми хронічного бджолиного паралічу включають аномальний тремор, нездатність літати і втрату волосяного покриву на черевцях. Заражені комахи вмирають протягом тижня. Хоча дослідники досі не знають, чому бджолині колонії виявилися вразливими, існують дані, які пов’язують спалахи захворювання комах з імпортом бджолиних маток. На пасіках, що належать бджолярам, які закуповують маток з інших країн, захворюваність увічі вища.

Нагадаємо, міжнародна некомерційна екологічна організація «Спостерігачі Землі» заявила, що бджоли є найбільш важливими тваринами для збереження екосистеми планети.

Back to top button