Світ

Вчені розповіли про походження нового штаму коронавірусу

Новий штам коронавірусу Omicron отримав принаймні одну зі своїх мутацій, узявши фрагмент генетичного матеріалу від вірусу застуди. Простудний вірус присутній у тих самих інфікованих клітинах, пише 1news, посилаючись на gazeta.ua.

“Така генетична послідовність не зустрічається у жодних попередніх версіях коронавірусу SARS-CoV-2, але міститься у багатьох інших вірусах, включаючи ті, які викликають грип застуду, а також у геномі людини”, – стверджують дослідники з Кембриджа.

Завдяки цьому Omicron може уникнути відповіді з боку імунної системи людини. Це може означати, що вірус передається легше, але викликає легке або безсимптомне захворювання.

Клітини легенів і шлунково-кишкового тракту можуть одночасно містити коронавіруси SARS-CoV-2 і застуди. Така коінфекція створює основу для вірусної рекомбінації, процесу, в якому два різних віруси в одній і тій же клітині-хазяїні взаємодіють при розмноженні й подальшій мутації.

У Південній Африці, де вперше виявили Omicron, найвищий у світі рівень поширення ВІЛ, який послаблює імунну систему і підвищує вразливість людини до інфекцій, викликаних вірусами застуди та іншими патогенами.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш назвав неефективними заборони для жителів окремих країн і регіонів в контексті виявленого штаму Omicron. Зокрема це стосується закриття кордонів. Він закликав уряди всіх держав розглянути можливість багаторазового тестування для мандрівників разом з іншими належними і дійсно ефективними заходами.

Back to top button