Світ

Вчені рекомендують прищеплювати людей, які перехворіли на коронавірус, однією дозою вакцини

Постійна комісія з вакцинації у Німеччині рекомендує прищеплювати людей, які перехворіли на короінавірус, однією дозою вакцини — і не раніше, ніж через півроку після одужання. Такий висновок оприлюднено на сайті інституту імені Роберта Коха (RKI), повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“Завдяки набутому імунітету, сильна і довгострокова імунна відповідь формується вже після першої дози вакцини”, – зазначають німецькі вчені.

На їхню думку, людям, які перенесли коронавірусну інфекцію, цілком достатньо і однієї дози вакцини.

Дослідження медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі, в якому взяли участь понад 260 осіб, показало, що імунна реакція у людей, які перехворіли на ковід, після однієї дози вакцини BioNTech/Pfizer аналогічна до тієї, яка спостерігалася у людей, прищеплених двома рекомендованими дозами вакцини.

На думку одного з дослідників, Джонатана Брана, зазначений висновок дає ще одну перевагу.

“Багато хто вже перехворів на ковід, а в більшості регіонів досі спостерігається нестача вакцини. Якщо вакцинувати одужалих лише один раз, набагато більше людей отримають повний захист від коронавірусу, і, таким чином, в суспільстві можна буде значно швидше досягти рівня імунітету, який зупинить поширення інфекції”, – написав вчений в листі виданню.

Нагадаємо, раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебрейєсус заявив, що програмі covax протягом наступного року для забезпечення вакцинації проти коронавірусу більшості дорослого населення в світі буде потрібно ще 35-45 млрд доларів.

У зв’язку із катастрофічно низьким рівнем доступу багатьох країн до Covid-вакцин і повільними темпами вакцинації група колишніх глав держав, урядів і лауреатів Нобелівської премії звернулася до президента США Джо Байдена з ідеєю про те, як можна вирішити цю проблему. Зокрема, вони запропонували відмовитися від правил Світової організації торгівлі щодо інтелектуальної власності у питанні виробництва вакцин під час пандемії.

Пізніше в США заявили, що планують провести переговори із СОТ щодо патентних правил для виробництва вакцин проти коронавірусу.

Незабаром глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Європейський союз готовий розглянути пропозицію США обговорити скасування патентного захисту вакцин проти коронавірусу.

Також повідомлялося, що Папа Римський Франциск висловився на підтримку відмови від прав інтелектуальної власності на вакцини проти COVID-19.

Back to top button