Світ

Вчені: популярне знеболювальне шкодить здоров’ю людини

Популярне знеболювальне «Трамадол» може серйозно нашкодити здоров’ю людини, а саме – призвести до гіпоглікемії. Такого висновку дійшли вчені із Сполучених Штатів Америки, передає 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Перш ніж підтвердити свою гіпотезу, спеціалісти обробили дані понад 12 мільйонів звітів про побічні ефекти при прийомі ліків. Зокрема, експерти проаналізували архіви систем звітності про побічні дії Управління по контролю за продуктами і ліками США за останні 15 років.

Вчені зазначають, що ризик появи гіпоглікемії для пацієнтів, які вживають трамадол, в десять разів вище, ніж для пацієнтів, які вживають інші знеболювальні опіоїдного ряду. Окрім трамадолу, схожий ризик дає лише метадон – опіоїд, який використовують в наркології при замісній терапії важких наркотичних залежностей.

Вчені підкреслюють, що потрібні окремі дослідження.

Гіпоглікемія – це стан, який виникає при різкому зниженні рівня глюкози в крові нижче 3,2-2 ммоль/л. Воно виникає через фізичне або психологічне перенапруження. При гіпоглікемії людина відчуває гостру слабкість, в тому числі і м’язову. Знесилені м’язи починають дрібно тремтіти, з’являється озноб.

Різке тривале зниження рівня глюкози може привести до порушення нервової системи аж до епілептичних судом, втрати свідомості й коми.

Нагадаємо, раніше вчені заявили, що позитивний світогляд впливає на тривалість життя.

Back to top button