Світ

Вчені показали, як коронавірус вбиває епітелій бронхів

Коронавірус SARS-CoV-2 вбиває клітини епітелію бронхів людини. Це наочно видно на знімках скануючого електронного мікроскопа через 96 годин після зараження тканин. Відповідні фото опублікувало видання The New England Journal of Medcine, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Для отримання чіткого знімка, коронавірус був введений в епітеліальні клітини бронхів людини. Інфікування було інтенсивним: співвідношення вірусних частинок до цільових клітин дихальних шляхів становило 3:1.

Після закінчення чотирьох діб, вчені досліджували заражені тканини за допомогою скануючої електронної мікроскопії.

Оптика зафіксувала заражену війову клітку з нитками слизу на кінчиках вій. При більшому збільшенні видно структуру і щільність віріонів (повноцінних вірусних частинок, що складаються з нуклеїнової кислоти і капсиду) SARS-CoV-2, що продукуються епітеліальними клітинами дихальних шляхів людини.

Нагадаємо, в Україні за минулу добу, 12 вересня, коронавірусне захворювання підтвердили ще у 2476 людей. Це на 627 випадків менше, ніж днем раніше (3103). Про це свідчать дані карти Ради національної безпеки та оборони України щодо поширення коронавірусу.

Одужали за минулу добу – 547 людей (днем раніше –1341), померли 30 – (72).

Загалом від початку пандемії станом на ранок 13 вересня в країні, за офіційними даними, заразилося коронавірусом 154335 людей, одужали 68893 особи, летальних випадків – 3178.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close