Світ

Вчені не виявили зв’язок між використанням гаджетів і психічним здоров’ям дітей

Британські вчені не виявили зв’язку між використанням гаджетів і психічним здоров’ям молодих людей. Про це пише 1NEWS, посилаючись на gazeta.ua.

Оксфордський інститут інтернету проводив дослідження з 1991 року. У ньому взяли участь понад 430 тисяч дітей у віці від 10 до 15 років. Вивчали взаємозв’язок між переглядом телебачення, використанням смартфонів і соцмереж та депресією, емоційними й поведінковими проблемами та схильністю до суїциду, повідомляє BBC.

Суттєвих змін між використанням гаджетів і психічними проблемами у дітей не виявили. За останні 10 років вплив телебачення і соцмереж на виникнення депресії зменшився. Але часте перебування в соціальних мережах почало більше впливати на емоційний стан підлітків.

Учасники дослідження із США й Британії оцінювали свої почуття за горизонтальною шкалою. Їх просили вказати, скільки часу вони проводять зі смартфонами. Дослідження опублікували в журналі Clinical Psychological Science.

У січні 2021 року інше дослідження виявило взаємозв’язок між надмірним використанням соцмереж, поганим самопочуттям та заниженою самооцінкою. На психологічний стан дітей також погано впливає пандемія коронавірусу.

Ізоляція на карантині поліпшила психічне здоров’я людей. Попри початкове зниження рівня щастя до локдауну в березні 2020 року, в останні кілька тижнів квітня 2021-го рівень тривожності знизився в людей із наявними психічними розладами й без них.

Останні новини

Back to top button