Світ

Вчені: люди із зайвою вагою важче переносять COVID-19

Надмірна вага-один з факторів високого рівня смерті від Covid-19. Про це повідомляють з Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВОЗА), пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“В ході недавнього дослідження було встановлено, що люди з ожирінням, в тому числі молоді, переносять Covid-19 значно важче, ніж інші пацієнти.  Вони, як правило, потребують інтенсивної терапії та штучної вентиляції легенів”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що саме надмірна вага є одним з факторів високого рівня смертності від нового коронавірусу: хвороба забрала життя більше мільйона чоловік.

Основна причина, на думку експертів, криється у відсутності фізичного навантаження і надмірному споживанні продуктів харчування, насичених сіллю, натрієм, цукром і трансжирами. Ці проблеми ще більше загострилися через вимушену ізоляцію, оскільки багато людей перестали займатися фізичними навантаженнями. Внаслідок відсутності роботи деякі також змушені економити на їжі.

У ВООЗ побоюються, що слідом за пандемією COVID-19 світ зіткнеться з пандемією ожиріння, яке загрожує тяжкими наслідками при інфекційних захворюваннях, різко збільшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, раку і діабету, а також призводить до цілого ряду психологічних проблем.

Відзначається, що 22 жовтня під егідою ВООЗ відбулася віртуальна зустріч експертів з країн регіону, де піднімалося питання ожиріння в контексті COVID-19.

“У ВООЗ висловили готовність надати платформу, на якій держави-члени зможуть ділитися своїм досвідом і даними, що стосуються ожиріння, неінфекційних захворювань і випадків смерті, пов’язаних з Covid-19”, – сказав представник ВООЗ Жоао Бреда.

На сьогоднішній день Covid-19 був виявлений в 185 країнах світу. Їм заразилися понад 40 мільйонів чоловік і більше мільйона з них померли. Останні дані, наведені в дослідженні, показують, що “ожиріння має очевидний зв’язок з цією статистикою”, адже близько 2,3 млрд людей у світі мають зайву вагу. У європейському регіоні ВООЗ від важкого ступеня ожиріння страждають близько 400 тисяч дітей у віці від шести до дев’яти років.

А ось уряд Великобританії розробляє нові карантинні заходи, серед яких-вимога до людей з ожирінням залишатися вдома. Чиновники вивчають питання, Як захистити від зараження коронавірусом найбільш вразливих груп населення, до яких відносяться, в тому числі, люди з ожирінням.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close