Світ

Вчені: Covid-19 міг розвинутися в тілі зараженого китайського шахтаря ще у 2012-му році

Виконавчий директор американської дослідницької компанії Bioscience Resource Project, доктор Джонатан Латам вважає, що Covid-19 міг розвинутися в тілі зараженого китайського шахтаря майже за десять років до початку пандемії. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“Важливо зазначити, що зразки загадкової шахтарської хвороби були відправлені дослідникам вірус до Ухані для вивчення, звідки вони могли потрапити до населення”, – стверджує доктор Латем.

До таких висновків його підштовхнуло дослідження вчених з Кембриджского університету, які встановили, що надзаразний штам “Альфа” розвинувся у одного пацієнта з ослабленим імунітетом, який хворів на коронавірус протягом багатьох місяців.

За словами Латема, поява “Альфа” – варіанту у графстві Кент минулої осені доводить, що вірус може здійснювати “дивні еволюційні стрибки” і швидко розвивати велику кількість мутацій, перебуваючи в організмі людини протягом тривалого часу.

“Теорія припускає, що багато сотень мутацій в організмі одного шахтаря перетворились у Sars-Cov-2. Десятиліття вмістилися приблизно в шість місяців. Але ми чули про дивовижне явище – поодинокі випадки значно прискореної еволюції вірусів у Великій Британії. У цієї людини в Англії відбулася така ж сама еволюція, як і у мільйонів інших інфекцій. Наша теорія припускає, що аналогічна еволюція відбувалася в легенях шахтарів після загадкової хвороби в 2012 році, і стверджує, що вірус просочився з медичного зразка, отриманого від шахтарів, заражених спалахом вірусу”, – зазначає американський вчений.

Ще в 2012 році шість шахтарів, які прибирали послід кажанів у шахті Тунгуань в Модзяні, провінція Юньнань, серйозно захворіли на пневмонію, вражаюче схожу на Covid-19. Троє з них померли, інші були госпіталізовані на термін до шести місяців.

Пізніше вчені з Уханьського інституту вірусології відвідали цю шахту і зібрали зразки мишей для вивчення збудників захворювань, які вони могли переносити. В цілому з 2012 по 2015 роки в цій шахті та її околицях були виявлені близько 300 коронавірусів. Серед них був і зразок, що отримав назву RaTG13, геномна послідовність якого на 96,2% схожа із SARS-CoV-2. RaTG13 і SARS-CoV-2 дуже схожі одне на одного за структурою, однак перший не може ефективно потрапляти до клітин людей.

Нагадаємо, в серпні стало відомо, що Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) створює нову групу експертів, яка працюватиме над з’ясуванням походження коронавірусу. Вона буде називатися Міжнародна наукова консультативна група з походження нових патогенів (SAGO).

У тому ж місяці Всесвітня організація охорони здоров’я заявила, що всі теорії про походження спалаху Covid-19, включаючи можливість лабораторної витоку, залишаються в силі.

Back to top button