Світ

Ватикан у другій половині січня проведе антикоронавірусну вакцинацію

Ватикан, найменша суверенна держава у світі, у другій половині січня планує провести антикоронавірусну вакцинацію своїх мешканців та співробітників. Про це йдеться в заяві Святого Престолу, керівного органу Римсько-католицької церкви, повідомляє 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Ймовірно, що вакцини можуть прибути в країну в другий тиждень січня в кількості, достатній для задоволення потреб Святого Престолу і Ватикану”, – йдеться у заяві.

Для зберігання вакцини, розробленої компаніями Pfizer і BioNTech, Ватикан закупив холодильник, здатний працювати за температури близько мінус 70 градусів за Цельсієм (мінус 94 за Фаренгейтом).

Коли стартує вакцинація у місті-державі, пріоритет надаватиметься співробітникам з галузі охорони здоров’я та громадської безпеки, літнім людям і персоналу, який часто контактує із населенням. Щеплення робитимуть на добровільній основі.

Папі Римському Франциску 84 роки. У молодому віці, під час хвороби в Аргентині йому видалили частину легені. Це зробило його потенційно вразливим для коронавірусної хвороби. Однак Ватикан не повідомив, чи буде він вакцинований і коли.

Згідно з даними worldometres.info, наразі у Ватикані зареєстровано 27 хворих на коронавірус і жодного летального випадку. Минулого місяця два кардинали Ватикану дали позитивний результат на Covid-19.

У Ватикані проживає близько 450 осіб, включаючи Папу Римського Франциска. Кілька сотень співробітників живуть у Римі, який оточує місто-державу.

Back to top button