Світ

В Євросоюзі почали експертизу російської вакцини “Спутник V”

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) почало експертизу російської вакцини “Спутник V” – якщо вона буде успішною, препарат затвердять для використання у Євросоюзі, повідомляє 1NEWS з посиланням на ЄП.

“Комітет з лікарських засобів для людського вжитку EMA почав регулярний огляд “Спутник V” (Gam-COVID-Vac), вакцини проти COVID-19, розробленої Російським національним центром епідеміології та мікробіології “Гамалія””, – сказано у повідомленні.

Рішення комітету про початок експертизи засноване на результатах лабораторних досліджень і клінічних досліджень на дорослих, пояснили в агентстві.

“Ці дослідження показують, що “Спутник V” викликає вироблення антитіл і імунних клітин, націлених на коронавірус SARS-CoV-2, і може допомогти захистити від COVID-19″, – йдеться у заяві.

Експертиза триватиме до тих пір, поки не буде отримано достатньо доказів для отримання офіційної заявки на реєстрацію препарату.

На даний момент 42 країни дозволили використання “Спутник V”. Словаччина у вівторок стала другою країною ЄС після Угорщини, що видала екстрений дозвіл на російську вакцину.

 

 

 

Останні новини

Back to top button