Світ

В Європарламенті пропонують скасувати посаду Борреля

В Європарламенті пропонують скасувати посаду Борреля

Фото: Сайт Європарламенту

Глава ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель

Посаду головного дипломата пропонують трансформувати у посаду міністра закордонних справ ЄС і окремо створити посаду комісара з питань оборони.


Найбільша група Європейського парламенту, Європейська народна партія (ЄНП), пропонує скасувати посаду головного дипломата ЄС, яку нині обіймає Жозеп Боррель, натомість створити посаду комісара з оборони. Про це повідомляє Euractiv в четвер, 18 січня.

 

У проєкті свого передвиборчого маніфесту ЄНП пропонує, щоб наступний склад Європейської комісії повністю змінив підхід до зовнішньої та оборонної політики ЄС. 

Партія вважає за необхідне трансформувати посаду головного дипломата ЄС, замінивши її на посаду міністра закордонних справ ЄС, і призначити Раду європейської безпеки на його підтримку, щоб ЄС міг швидко реагувати на міжнародні кризи.

 

ЄНП хоче надати Єврокомісії більшу роль в оборонній політиці, доручивши комісару з питань оборони виконувати роботу, яку зараз виконують як керівник дипломатії ЄС Жозеп Боррель, так і комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон, який відповідає за оборонну промисловість.

 

Маніфест пропонує створити посаду комісара з питань оборони, яка “дозволить краще координувати питання оборони в рамках компетенції ЄС, сприяти співробітництву і водночас забезпечити наявність оборонного бюджету ЄС у розмірі щонайменше 0,5% ВВП ЄС на додаток до національних бюджетів”.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button