Світ

В ЄС планують обмежити поїздки російських дипломатів – ЗМІ

В ЄС планують обмежити поїздки російських дипломатів - ЗМІ

Фото: facebook.com/MIDRussia

Російських дипломатів хочуть обмежити в пересуванні на території ЄС

Така пропозиція включена до 13-го пакету європейських санкцій проти Росії. Однак, поки що неясно, як план буде реалізовано.

В Євросоюзі планують обмежити поїздки російських дипломатів всередині країни, в якій вони акредитовані, і таким чином заборонити їм пересуватися іншими країнами Шенгенської зони. Про це у понеділок, 5 лютого, повідомляє Politico.

За даними джерел серед дипломатів, знайомих із планом, така пропозиція включена до 13-го пакету європейських санкцій проти Росії.

Також зазначається, що ця пропозиція є давнім проханням Чехії, яка минулого року наполягала на припиненні свободи пересування російських дипломатів. Зокрема, чеський уряд наполягав, щоб російським дипломатам видавали спеціальні візи та посвідки на проживання.

Однак, за даними Politico, поки що неясно, як план буде реалізовано, адже поїздки всередині Шенгенської зони часто не контролюється. Джерела видання зазначають, що Єврокомісія також розширить списки російських компаній, яким європейські фірми не можуть продавати товари подвійного призначення та військову продукцію.

Напередодні повідомлялося, що новий пакет санкцій ЄС, який ухвалять до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, буде найслабшим.

За даними ЗМІ, Польща і країни Балтії пропонували заборону на імпорт СПГ і алюмінію з Росії.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button