Світ

В США відкритого гея вперше в історії призначили міністром

Піт Буттіджич стане міністром транспорту

Сенат США проголосував за призначення міністром транспорту ексмера Саут-Бенда в Індіані Піта Буттіджича, першого відкритого гея, затвердженого на пост в американському міністерстві.

Про це повідомляє 1NEWS.

Буттіджичу доручено просувати амбітну програму президента США Джо Байдена з відновлення інфраструктури країни і боротьби зі зміненням клімату. За його кандидатуру проголосувало 86 сенаторів, 13 були проти.

Новий міністр очолив відомство, у якому працює 55 тисяч співробітників із бюджетом у розмірі десятків мільярдів доларів, зазначив телеканал.

Він пообіцяв швидко розпочати роботу з відновлення попиту на послуги авіаліній, автобусів, міського метро і американської залізничної корпорації Amtrak після різкого падіння кількості пасажирів через пандемію коронавірусу.

Імовірно, Буттіджич буде просувати “зелені ініціативи” Байдена і допоможе контролювати суворі стандарти економії автомобільного палива, щоб скоротити викиди парникових газів.

Наприкінці цього року він планує виконати план за кліматичними програмами в інфраструктурі на $2 трлн. Згідно з планом, у США будуть ремонтувати дороги, мости та вводити громадський транспорт із нульовим рівнем викидів газів. За ці гроші розширять інфраструктуру електромобілів, включно з будівництвом 500 тис. зарядних станцій.

Буттіджич був суперником Байдена на президентських виборах 2020 року, він висувався від Демократичної партії. Під час праймеріз він устиг здобути перемогу в штаті Айова, однак 1 березня заявив про рішення завершити участь у перегонах. Він є першим відкритим геєм, який вступив у президентську кампанію.

У вересні Буттіджич увійшов у команду перехідного періоду і консультаційну раду Байдена.

Джерело: Гордон

Останні новини

Back to top button