Світ

В США посадили на 16 років колишнього спецпризначенця за шпигунство на користь Росії

Дзібінські Деббінс визнав себе винним у змові з працівниками російської розвідки

Суд у США засудив колишнього бійця американського армійського спецназу Пітера Рафаеля Дзібінські Деббінса до 15 років і 8 місяців тюремного ув’язнення за шпигунство на користь Росії.

Про це інформує 1NEWS.

Сторона обвинувачення вимагала для Дзібінські Деббінса 17 років в’язниці. Захист просив призначити йому 5-річний тюремний термін.

Адвокат підсудного Девід Беновиць наполягав на тому, що його клієнт завдав лише мінімальної шкоди США і піддавався погрозам з боку співробітників російської розвідки.

Фігурант справи під час засідання в суді Віргінії приніс вибачення, зазначивши, як саме він почав працювати на російську розвідку.

У листопаді 2020 року колишній військовослужбовець американського спецназу (Сили спеціальних операцій армії США, “Зелені берети”) Дзібінські Деббінс визнав себе винним у змові з працівниками російської розвідки.

Про арешт колишнього військового в серпні минулого року повідомив Мін’юст США. Згідно з матеріалами суду штату Вірджинія, за період з 1996 до 2011 року Дзібінські Деббінс підтримував контакти зі співробітниками російської розвідки, періодично відвідував Росію, йому було присвоєно кодове ім’я, він навіть підписав заяву про те, що хотів би служити Росії”.

Дзібінські Деббінс, за інформацією американських слідчих, розкрив співробітникам російської розвідки секретну інформацію про свою попередню діяльність під час служби в американському спецназі. Він також передав імена і інформацію про низку своїх колишніх товаришів по службі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Back to top button