Світ

США планували військовий переворот у Венесуелі

Протягом останнього року відбулося кілька зустрічей представників влади США та венесуельських військових, під час яких обговорювався план повалення уряду Мадуро

Представники США протягом року обговорювали з венесуельськими офіцерами плани щодо можливості усунення від влади шляхом перевороту президента Венесуели Ніколаса Мадуро. Про це повідомило американське видання The New York Times, – інформує 1NEWS.

Газета посилається на неназваних американських чиновників та на колишнього венесуельського військового, котрий брав участь у цих переговорах. Згідно з даними, що має в своєму розпорядженні газета, протягом останнього року відбулося кілька зустрічей представників влади США та венесуельських військових, під час яких обговорювався план повалення уряду Мадуро. Однак переговори завершилися безрезультатно, зазначає видання.

На запит The New York Times щодо цих переговорів в Білому домі не відповіли. Однак повідомили, підтримують “діалог” з усіма венесуельцями, котрі демонструють бажання жити в демократичній країні. Мета такого діалогу – принести “позитивні зміни” для країни, котра “так сильно постраждала” від правління Мадуро, зазначається в повідомленні Білого дому.

Водночас речник Ради національної безпеки при Білому домі Гарретт Маркіс запевнив, що для Вашингтона залишається “незмінною й пріоритетною” політика “мирного, злагодженого повернення до демократії у Венесуелі”. Довготривале вирішення ситуації в Венесуелі можливе лише завдяки демократичним процесам, дотриманню принципів правової держави та повазі до основних прав людини, наголосив Маркіс.

На цю публікацію американського видання вже відреагував міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса. У своєму дописі в соціальній мережі Twitter він запевнив, що США підтримують змови військових проти нинішньої венесуельської влади. “Ми викриваємо перед усім світом плани втручання та підтримку урядом США змови військових проти Венесуели”, – заявив Арреаса.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close