Світ

У Лондоні помер соратник олігарха Березовського

Соратник бізнесмена Бориса Березовського Микола Глушков помер на 69-му році життя. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив власник газети «Ведомости» Дем’ян Кудрявцев.

Микола Глушков

«Микола Глушков. 1949-2018 », – написав Кудрявцев.

Як додає британське видання The Guardian, тіло 68-річного Глушкова знайшли родичі в ніч на понеділок. Причина смерті поки невідома.

У 1990-ті роки Глушков займав посади заступника керівника компаній «ЛогоВАЗ» і «Аерофлот». У 1999 році він був притягнутий до слідства у «Справі «Аерофлот», за якою також висувалися звинувачення проти Березовського. Був звинувачений в шахрайстві, розкраданні валютних коштів, а також у відмиванні злочинно нажитих коштів за кордоном і неповерненні валюти з-за кордону.

У 2004 році Савеловський суд Москви виправдав Глушкова за звинуваченням в шахрайстві і відмиванні коштів, але визнав його винним у зловживанні повноваженнями і спробі втечі та засудив до трьох років і трьох місяців ув’язнення. З урахуванням того, що під вартою він перебував з грудня 2000 року, Глушков був звільнений в залі суду.

Водночас російське інформаційне агентство «Новости» повідомляє, що померлий Микола Глушков заборгував в Росії близько 10 млрд рублів.

«Після отримання достовірних відомостей про смерть боржника судовий пристав замінить його на правонаступника, якщо такий з’явиться. Ця людина повинна буде виконати рішення суду в повній мірі», – заявило джерело агентства.

Березовський помер у березні 2013 року. Його тіло було виявлено 23 березня 2013 року на підлозі в замкненій зсередини ванній кімнаті в будинку, що належить його колишній дружині Галині, в населеному пункті Аскот графства Беркшир у 40 км від Лондона. Першим тіло виявив особистий охоронець Березовського Аві Навам, в минулому агент ізраїльської розвідки «Моссад». Припускають, що це було самогубство.

Back to top button