Світ

В Мексиці легалізували марихуану

З урахуванням чисельності населення (128,6 мільйонів осіб) Мексика стане найбільшим ринком легального канабісу в світі

Нижня палата парламенту Мексики схвалила законопроект, який скасовує кримінальну відповідальність за використання марихуани в рекреаційних, медичних і наукових цілях.

Про це повідомляє 1NEWS.

За закон проголосували 316 депутатів, 129 висловилися проти, ще 23 утрималися. Тепер Сенат повинен розглянути і схвалити законопроект.

Документ передбачає 5 типів ліцензій на вирощування, переробку, продаж, дослідження, експорт або імпорт марихуани. Жителі країни зможуть зберігати до 28 грамів речовини і вирощувати до шести рослин у себе вдома. Цим правом зможуть користуватися тільки люди від 18 років і старшого віку, які мають необхідний дозвіл.

Мексика – третя країна в світі, яка може повністю легалізувати марихуану. З урахуванням чисельності населення (128,6 мільйонів осіб) Мексика стане найбільшим ринком легального канабісу в світі.

Мексика – найбільший канал постачання наркотиків в США. З 2006 року в результаті боротьби влади з наркокартелями були вбиті близько 270 тисяч чоловік. Влада розраховує, що легалізація марихуани підірве діяльність злочинних угруповань, однак багато аналітиків відзначають, що основний дохід картелів приносять кокаїн і синтетичні наркотики, і сумніваються у значному впливі нового закону на них.

Першою країною, яка легалізувала виробництво і продаж марихуани наприкінці 2013 року став Уругвай. У 2018 році Канада стала другою країною, що легалізувала марихуану, зокрема в рекреаційних цілях. Інші країни регіону, такі як Аргентина, Чилі, Колумбія і Перу, дозволяють її використання в медичних цілях.

Джерело: Медуза/Новая газета

Останні новини

Back to top button