Світ

В Косово сформували новий коаліційний уряд

До складу уряду увійдуть 15 міністрів, 12 посад при цьому порівну розподілені між двома найбільшими партнерами по коаліції

Лідери двох колишніх опозиційних партій Косова – Альбін Курті із “Самовизначення” (Vetövendosje) та Іса Мустафа з “Демократичної ліги Косова” (LDK) – домовилися про створення урядової коаліції та узгодили текст коаліційної угоди.

Про це повідомляє 1NEWS.

Альбін Курті, якого призначили прем’єр-міністром Косова, 31 січня доручив скликати засідання парламенту на понеділок, 3 лютого, для голосування щодо вотуму довіри уряду.

Курті опинився під сильним тиском, оскільки, згідно з конституцією, саме до 3 лютого мав сформувати новий уряд, а про коаліційну угоди на той момент сторони ще не домовилися.

Тепер усі перешкоди для формування кабінету міністрів зняті. Дві політсили разом із представниками етнічних меншин мають абсолютну більшість у новому парламенті.

І парламент Косова затвердив новий уряд країни на чолі з прем’єр-міністром Альбіном Курті.

86 зі 120 депутатів парламенту проголосували за новий уряд, 10 утрималися,  а частина опозиції залишила зал ще до голосування.

До складу уряду увійдуть 15 міністрів, 12 посад при цьому порівну розподілені між двома найбільшими партнерами по коаліції – партією Lëvizja Vetëvendosje (LVV) Альбіна Курті і демократичною Лігою Косово (LDK) Іси Мустафи. Три міністерства очолять представники національних меншин.

Сьогоднішнє голосування відбулося після багатогодинних виступів низки депутатів. Опозиційні партії атакували нібито непослідовну позицію Курті з ряду питань.

Голосування також відбулося після більш ніж 4-місячних переговорів між LVV і LDK. Новообраного спікера парламенту Глаука Конюфку з LVV, згідно з угодою, замінить Вйоса Османі з LDK, а число міністерств збільшиться з 12 до 15.

Переговори щодо формування коаліції затягнулися через розбіжності у питанні розподілу високих державних посад. Зрештою, сторони дійшли згоди, бо представники “Самовизначення” погодилися передати посаду голови парламенту представнику “Демократичної ліги Косова”.

Нова коаліція замінить попередню “воєнну коаліцію” на чолі з колишнім прем’єром Рамушем Харадінаєм. Партії тієї коаліції брали свої витоки в “Армії визволення Косова”.

Нагадаємо, у жовтні 2019 року пройшли позачергові вибори у Косові. Вони були призначені після того, як 19 липня лідер “Альянсу за майбутнє Косова” і глава уряду в Приштині Рамуш Харадінай подав у відставку. Політик і колишній польовий командир обіймав посаду прем’єра з 2017 року.

Рішення про відставку Харадінай оголосив після того, як Спеціальний трибунал у Гаазі з розслідування воєнних злочинів у Косові викликав його на допит як підозрюваного у вчиненні воєнних злочинів проти сербського населення під час війни в 1999 році.

Джерело: Німецька хвиля/Європейська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close