Світ

В Італії збираються продовжити надзвичайний стан до кінця жовтня

Італійський уряд планує продовжити до кінця жовтня надзвичайний “коронавірусний” стан в країні, який дозволить ухвалювати рішення для стримування пандемії за допомогою урядових указів, без необхідності схвалення парламентом, інформує 1NEWS з посиланням на ЄП.

Відзначається, що уряд хоче продовження надзвичайного стану, незважаючи на жорсткі протести опозиційних партій.

“Уряд ухвалить рішення про продовження надзвичайного стану до 31 жовтня тільки після подальшого проходження в парламенті”, – заявив у вівторок міністр охорони здоров’я Роберто Сперанца.

У вівторок вдень прем’єр-міністр Джузеппе Конте проінформує сенаторів про наміри уряду. Те ж саме він зробить в парламенті у середу вранці.

Уряд Італії оголосив надзвичайний стан на початку січня, щоб міністри могли впоратися з кризою коронавірусу. Термін його дії завершиться в кінці липня.

“Можливе продовження (надзвичайного стану – ЄП) просто означає, що ми в змозі і далі вживати необхідних заходів, тому ви не повинні дивуватися, якщо буде прийнято рішення продовжити надзвичайний стан”, – сказав Джузеппе Конте.

Опозиційні партії кажуть, що будуть оскаржувати це рішення. Минулого тижня лідер “Ліги” Маттео Сальвіні заявив, що “надзвичайної ситуації в області охорони здоров’я немає … будь-хто, хто хоче продовжити надзвичайний стан, є ворогом Італії”.

 

 

 

 

Tags

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Close
Close