Світ

В Іспанії парламент підтримав легалізацію евтаназії та асистованого суїциду

Евтаназію або асистований суїцид дозволятиметься здійснювати людям з "серйозними та невиліковними", а також виснажливими хворобами, які викликають "нестерпні страждання"

Нижня палата парламенту Іспанії підтримала легалізацію в країні евтаназії та асистованого суїциду.

За те, щоб дозволити важкохворим людям піти з життя, проголосував 198 депутатів іспанського парламенту, натомість 138 депутатів висловилися проти цього, інформує 1NEWS.

Так, згідно з законопроєктом, евтаназію або асистований суїцид дозволятиметься здійснювати людям з “серйозними та невиліковними”, а також виснажливими хворобами, які викликають “нестерпні страждання”.

Проти ухвалення документу виступали праві політичні та релігійні групи. У день голосування під стінами парламенту у Мадриді на акцію протесту зібралися десятки противників евтаназії.

Для того, щоб законопроєкт набув чинності, його має схвалити сенат країни – або відправити зі своїми поправками до конгресу депутатів.

У разі остаточного ухвалення документу Іспанія стане четвертою країною ЄС, де буде дозволена евтаназія – після Бельгії, Люксембургу та Нідерландів. У Німеччині з початку 2020 року дозволений асистований суїцид.

Минулого тижня цю практику дозволив також Конституційний суд Австрії. Під час асистованого суїциду пацієнт сам приймає препарати для скорочення свого життя, а лікар йому у цьому лише допомагає. Під час евтаназії смертельний препарат в організм хворого вводить безпосередньо лікар.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button