Світ

В Іспанії новий температурний рекорд

Іспанія встановила новий попередній температурний рекорд – 47,2 градуса за Цельсієм. Про це пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

Зазначається, що потенційний новий рекорд був зафіксований в Монторо, Кордова. У разі підтвердження це перевищить попередній рекорд країни (46,9 за Цельсієм), встановлений неподалік у липні 2017 року.

Державне метеорологічне агентство Іспанії  заявило, що за останнє десятиліття зареєстрували  24 показники аномальної спеки, що вдвічі більше, ніж в попередні 30 років.

Повідомляється, що спека настала всього за кілька днів після того, як Сицилія повідомила про температуру 48,8 градуса за Цельсієм, яка також очікує на підтвердження і буде найвищою з коли-небудь зареєстрованих в Європі.

Всесвітня метеорологічна організація повідомила, що серпень для Середземномор’я зазвичай спекотний і сухий, однак температури, які спостерігаються цього літа, є екстремальними і типовими для того, що ми очікуємо від зміни клімату.

Поточний рекорд спеки в Європі був встановлений в 1977 році в Афінах – 48,0 за Цельсієм.

Нещодавня спекотна хвиля по всій Південній Європі сприяла масовим пожежам у Туреччині, Греції, Алжирі та інших районах Середземномор’я.

Схожі записи
Close
Back to top button