Світ

В Ісландії вперше у Європі до парламенту обрали більше жінок, аніж чоловіків

Це перший раз після фінансової кризи 2008 року, коли правляча коаліція зберегла більшість

В Ісландії завершили підрахунок голосів на парламентських виборах, що підтвердило збереження правлячими партіями більшості.

Про це повідомляє 1NEWS.

Вперше в історії Ісландії до парламенту увійде більше жінок-депутаток, ніж чоловіків – 33 проти 30. Це перший прецедент не тільки для Ісландії, а й Європи: у Швеції, яка займала досі перше місце за представництвом жінок у законодавчому органі, депутатки мають 47% місць у парламенті. Для Ісландії це тепер понад 52%.

Спершу правлячим політсилам прогнозували сумарно 39 мандатів. За фінальними цифрами, вони отримують 37 місць з 63 – як і в попередньому Альтингу на початку його роботи.

Очевидним переможцем виборів, за нарощенням своєї підтримки, стала правоцентристська Прогресивна партія з правлячої коаліції – порівняно з попереднім складом парламенту, вона отримала на 5 місць більше, загалом 13.

Пробізнесова Партія незалежності залишиться найчисленнішою із 16 місцями, отримавши загалом 24% голосів виборців.

Ліво-зелені отримали 12,6% голосів та втратили три мандати, порівняно з попереднім складом парламенту – у них буде 8 місць замість 11. Хоча де-факто це означає втрату лише одного місця, тому що двоє інших депутатів невдовзі після виборів вийшли з партії.

Народна партія отримала 6 мандатів, на два більше, ніж в попередньому складі законодавчого органу, Viðreisn – 5, Піратська партія та соціал-демократи – по 6. Центристська партія втратила три місця і буде мати 4 замість 7. Соціалісти не набрали необхідної більшості і не отримують жодного мандату. Спершу соцопитування прогнозували, що в Альтинг пройдуть дев’ять політсил.

Перед виборами лідери коаліційних сил заявили, що якщо збережуть більшість, то обговорять продовження співпраці.

Хоча ще не гарантовано, що три партії продовжать правити разом, а післявиборчі перемовини в Ісландії зазвичай тривають довго, країна скоріш за все уникне сценарію “політичної блокади”. Це перший раз після фінансової кризи 2008 року, коли правляча коаліція зберегла більшість.

Джерело: Європейська правда

Back to top button