Світ

В Ірані оприлюднили остаточний звіт щодо причин збиття українського літака МАУ

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає зміст документу "цинічною спробою приховати істинні причини збиття нашого літака", а сам звіт називає "великим розпачем для України та всього цивілізованого світу"

Іранський орган цивільної авіації оприлюднив остаточний звіт щодо збиття українського літака МАУ рейсу PS752 у січні 2020 року, внаслідок якого загинуло 176 людей.

В остаточному звіті цивільної авіації Ірану йдеться, що причина збиття – помилка оператора ППО, – інформує 1NEWS.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає зміст документу “цинічною спробою приховати істинні причини збиття нашого літака”, а сам звіт називає “великим розпачем для України та всього цивілізованого світу”.

“Змушені констатувати, що розслідування було упередженим, представлені докази є вибірковими, а висновки – оманливими. Документ не надає всіх обставин, не розкриває першопричини трагедії та ланцюжок дій, які до неї призвели. Це – не звіт. Це збірка маніпуляцій, мета якої не з’ясувати істину, а виправдати Ісламську Республіку Іран. Аналіз документу доводить, що Іран провів технічне розслідування з численними порушеннями міжнародних стандартів Чиказької конвенції та IKAO. Іран не зміг знайти сили, аби взяти на себе відповідальність за те, щоб подібних трагедій більше не ставалося. Якщо Іран не хоче добровільно з’ясувати істину в цій трагедії, ми разом з партнерами знайдемо способи, як цього добитися. Ми не дозволимо Ірану приховати правду. Не дамо уникнути відповідальності за цей злочин. Справедливість восторжествує – скільки б зусиль і часу на це не знадобилося”, – зазначив Кулеба.

Джерело: “Радіо Свобода

Останні новини

Back to top button