Світ

В Індії жінкам дозволили командувати в армії

Уряд намагався переконати суд, що жінки не придатні до командних посад в армії, а чоловіки поки не готові сприймати жінок-офіцерок, проте суд відкинув ці аргументи і визнав, що такий підхід суперечить концепції рівності

Верховний суд Індії дозволив жінкам нарівні з чоловіками обіймати командні посади в армії. Суд зазначив, що аргументи уряду, який виступав проти цього, ґрунтувалися лише на гендерних стереотипах.

Про це повідомляє 1NEWS.

Відтепер жінки також зможуть продовжувати терміни своєї служби в таких небойових підрозділах, як освіта, право чи логістика до виходу на пенсію.

Досі строк служби жінок-офіцерок в армії складав від 10 до 14 років. Крім того, жінки в індійській армії, залежно від заслуг, зможуть отримувати звання полковника.

“Відкидання їхніх здібностей на ґрунті статі принижує не лише їхню гідність як жінок, але також гідність членів індійської армії”, – йдеться в ухвалі суду.

Водночас рішення Верховного суду не означає, що жінки-офіцерки  служитимуть в таких армійських бойових частинах, як піхота, артилерія або бронетанкові війська.

Уряд намагався переконати суд, що жінки не придатні до командних посад в армії, а чоловіки поки не готові сприймати жінок-офіцерок.

Урядовці також наголошували, що жінки та чоловіки не можуть бути рівними на таких посадах, оскільки “фізичні можливості жінок-офіцерок залишаються проблемою для командування підрозділами”. Однак суд відкинув ці аргументи і визнав, що такий підхід суперечить концепції рівності.

“Це історичне рішення і важливий день не тільки для тих, хто проходить службу в армії, але також для тих, хто думає приєднатися до збройних сил”, – сказав підполковник Анджалі Біш.

Джерело: Німецька хвиля

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close