Світ

В Хорватії подав у відставку генпрокурор після зізнання у тому, що він є масоном

Генеральний прокурор Хорватії Дражен Єленич подав у відставку через тиск після публічного зізнання, що він є масоном, передає 1NEWS з посиланням на DW.

Прем’єр-міністр Хорватії зазначив, що членство в масонській ложі не є забороненим, однак уряд все одно б звільнив Дражена Єленича, якби той самовільно не подав би у відставку з посади генпрокурора.

“Членство в легальному об’єднанні жодним чином не впливало на мою роботу, але останні інсинуації в публічному просторі, пов’язані з моїм членством, зробили мою подальшу роботу в нинішній ролі неможливою”, – заявив Єленич.

Прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович своєю чергою зауважив, що уряд все одно б звільнив Єленича, якби той сам не подав у відставку.

“Тут немає нічого незаконного. Однак це створило незвичні обставини, які роблять його перебування (на посаді генпрокурора. – ред.) складним”, – наголосив прем’єр.

Дражен Єленич обійняв посаду генерального прокурора у 2018 році. Цього тижня він розповів у інтерв’ю, що став масоном після запрошення друга, і для нього це було визнанням його професійних якостей. Після зізнання деякі з членів правлячої партії заявили, що Єленич мав повідомити про своє членство в масонській ложі до того, як обійняти посаду генпрокурора.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close