Світ

В Естонії заявили, що коштів на чеські снаряди для Києва все ще бракує

В Естонії заявили, що коштів на чеські снаряди для Києва все ще бракує

Фото: 24 канал

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур

Кошти намагаються знайти насамперед у країнах Північної та Центральної Європи, зазначили в естонському міноборони.

Кілька країн уже зробили свій внесок в ініціативу Чехії із закупівлі снарядів для України. Проте цих грошей усе ще не вистачає. Про це з посиланням на слова міністра оборони Естонії Ханно Певкура повідомляє естонське медіа ERR.

“Якщо ми говоримо про мільйон снарядів, то це близько трьох мільярдів євро. Є різні калібри, менші трохи дешевші. Було б чудово, якби все вдалося зробити. На цей час можна сказати, що грошей не вистачає більше, ніж снарядів”, – вважає естонський урядовець.

Коштів, яких нині бракує, намагаються знайти насамперед у країнах Північної та Центральної Європи. Францію, яка заявила, що готова зробити більший внесок, слід ще обговорити окремо, розповів він.

За його словами, складно прогнозувати, коли снаряди можуть потрапити на фронт. Частина, можливо, потрапить уже через кілька місяців, частина – тільки до кінця року.

Прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас зазначила, що вона трохи стурбована, оскільки з України приходять повідомлення, що боєприпаси до них не доходять.

“Якщо ми ще зможемо здійснити ці речі й доставити їх в Україну, і Україна зможе завдати удару у відповідь, то це справить ефект”, – зазначила вона. 

Нагадаємо, Естонія надала новий пакет зброї для України.

Раніше повідомлялося, що Україна і Естонія готують безпекову угоду.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button