Світ

В Естонії заборонили російське Яндекс.Таксі

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

В Естонії заборонили російське Яндекс.Таксі

Фото: Remo Tonismae

Мобільний додаток Яндекс

Для використання програми треба було надати доступ до великої кількості персональних даних.


Естонський уряд заборонив на території країни роботу Яндекс.Таксі. Влада запропонувала Євросоюзу наслідувати їхній приклад. Про це пише Postimees.


“Заборона діяльності Яндекс дає чіткий сигнал про те, що компаніям, які співпрацюють із російськими спецслужбами, не місце в Естонії. Ми також запропонували Євросоюзу запровадити санкції проти Яндекс”, – заявила прем’єр-міністр Кая Каллас.


Вона додала, що введення санкцій необхідне для захисту безпеки Естонії, оскільки нещодавно в РФ було ухвалено рішення про те, що Яндекс має передавати зібрані ним персональні дані спецслужбам.


“Метою санкцій є запобігання збору даних естонських користувачів та використання їх російськими спецслужбами. Для використання програми Яндекс необхідно надати доступ до великої кількості персональних даних, які обробляються на серверах компанії в Росії та можуть бути використані у розвідувальній діяльності проти Естонії та Європи. У сьогоднішній політичній ситуації це серйозна загроза безпеці Естонії”, – повідомив міністр підприємництва та інформаційних технологій Андрес Сутть.


Британія запровадила санкції “за путінську пропаганду”


Тим часом до санкцій проти Росії нарешті приєдналася Грузія. “Ми беремо участь у всіх міжнародних фінансових санкціях проти РФ, і це справді вже щось означає для нашого фінансового сектора”, – заявила грузинський лідер Саломе Зурабішвілі.Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button