Світ

В Естонії наступила фінансово-економічна криза

Цифри показують, що такого різкого падіння не було з 2008 року

Естонія вже увійшла в фазу нової економічної кризи і питання тепер полягає в тому, в якій мірі вдасться звести до мінімуму її наслідки і можливість пережити кризу.

Про це заявив міністр фінансів Естонії Мартін Хельме, інформує 1NEWS.

“Цифри показують, що такого різкого падіння не було з 2008 року. І це буде мати наслідки в реальному житті. Баланси підприємств різко скоротяться, а банки почнуть відкликати кредити або вимагати додаткове забезпечення. Підприємства, які фінансують себе випуском облігацій, більше не зможуть цього робити”, – сказав Хельме у вівторок, коментуючи наслідки епідемії коронавірусу і цінової війни на нафтовому ринку для економіки.

За словами міністра фінансів, економічна криза вже настала, і питання тепер у тому, як звести до мінімуму її наслідки і знайти можливості отримати від неї якусь користь. Однак планування наперед практично неможливе через непередбачувано мінливу ​​ситуацію.

“Ми бачимо, що все сталося протягом двох місяців, в європейському контексті – протягом двох тижнів. Перший висновок – такої поганої “видимості”, як зараз в економіці, у нас ніколи не було. Ми не маємо можливості прогнозувати, що буде через два тижні, через два місяці”, – сказав Хельме.

За його словами, західні країни зараз в значно складнішій ситуації, ніж під час кризи 2008 року.

“Як у світової, так і європейської економіки боргове навантаження вище, ніж десять років тому. Рівень безробіття вищий. Конкурентоспроможність гірша, ніж до кризи 2008 року. Говорили, що буде плавне падіння. Тепер замість цього бульбашка оглушливо лопнула”, – пояснив міністр фінансів.

За словами Хельме, уряд не має наміру реагувати на кризу урізанням бюджетних витрат.

Джерело: УНН

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close