Світ

В Естонії через банк відмили 30 мільярдів доларів з Росії

Згідно з оцінками данських експертів, банку може загрожувати штраф від сотень мільйонів до кількох мільярдів доларів

Обсяг російських грошей і грошей з інших країн колишнього Союзу, переведених через естонське відділення найбільшого комерційного данського банку Danske Bank, сягнув $30 млрд протягом одного лише 2013 року.

Про це повідомляє 1NEWS.

Згідно з результатами розслідування, кількість транзакцій в 2013 році, який називають «піковим роком» для відмивання грошей через цю фіну станову, сягнула 80 тисяч, а їх обсяг – до $30 млрд. Наведений обсяг переказів у багато разів перевищує попередні показники роботи банку і є неймовірно великими для такого маленького банківського відділення.

Після серії викривальних статей у данській газеті Berlingske у 2017 році керівництво Danske Bank визнало наявність проблем в своєму естонському відділенні і почало внутрішнє розслідування, результати якого так і не були оприлюднені.

Згідно з оцінками данських експертів, банку може загрожувати штраф від сотень мільйонів до кількох мільярдів доларів. Його розмір буде залежати від того, які саме суми проходили через естонський філіал банку в 2007-2015 роках при здійсненні незаконних операцій.

Раніше засновник британського фонду Hermitage Capital Вільям Браудер направив прокуратурі Естонії скаргу з вимогою порушити справу щодо співробітників естонського відділення Danske Bank, яких підозрюють у причетності до відмивання коштів. Браудер звинуватив 26 співробітників в тому, що через установу були відмиті мільярди доларів, здобуті злочинним шляхом. Прокуратура Естонії в кінці липня повідомила, що порушила кримінальну справу проти Danske Bank після отриманої скарги.

Джерело: Комерсант

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close