Світ

В Білорусі заблокували і почали кримінальне переслідування провідного опозиційного видання

TUT.BY звинувачують в ухиленні від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі

Департамент фінансових розслідувань Комітету державного контролю (КДК) Білорусі порушив кримінальну справу стосовно посадових осіб ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” (TUT.BY) нібито за ознаками злочину, пов’язаного з ухиленням від сплати сум податків, зборів в особливо великому розмірі.

Про це інформує 1NEWS.

ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” в 2019 році отримано статус резидента Парку високих технологій (ПВТ) і, за даними ДФР, ним була нібито отримана виручка, не обумовлена діяльністю, дозволеної для резидентів ПВТ, про що було поінформовано адміністрацію парку.

“На підставі наданих ДФР відомостей про допущені товариством порушення, Наглядовою радою ПВТ 18 травня прийнято рішення про втрату ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” права на податкові пільги, що надаються відповідно до декрету президента від 22 вересня 2005 року № 12 “Про Парк високих технологій”.

У зв’язку з цим в КДК вказали на те, що в результаті нібито необґрунтованого використання ТОВ “ТУТ БАЙ МЕДІА” державної підтримки як резидента ПВТ “державі було завдано збитків в особливо великому розмірі”.

Органами фінансових розслідувань Комітету держконтролю проводяться невідкладні слідчі та інші процесуальні дії по встановленню всіх обставин і осіб, причетних до протиправної діяльності.

Раніше міністерство інформації республіки винесло порталу TUT.BY чотири письмових попередження, після чого суд і позбавив портал статусу мережевого видання.

Мінінформ Білорусі обмежив доступ до TUT.BY, доступ до пошти mail.tut.by також обмежений.

Генеральна прокуратура Білорусі нібито встановила численні факти порушень закону про ЗМІ в частині розміщення забороненої інформації в ряді публікацій на інтернет-ресурсі TUT.BY.

В даних матеріалах міститься інформація від імені незареєстрованого фонду BYSOL.

Джерело: УНН

Back to top button