Світ

В Австралії звільняють спецпризначенців після скандалу з вбивствами афганців

Вище командування Австралії, а також премʼєр-міністр країни вже вибачилися за солдатів перед урядом Афганістану

Збройні сили Австралії звільнили 10 солдатів особливого призначення Спеціального полку авіадесантної служби (SAS) після публікації звіту про вбивства цивільних і полонених 39 афганців для «хрещення кровʼю».

Про це повідомляє 1NEWS.

Зазначені 10 солдатів отримали накази про звільнення. Двоє з них вже вигнані з SAS. При цьому проти них всіх ведеться поліцейське розслідування. Двоє звільнених фігурували у відеозаписі, який вів один з бійців з нашоломної камери.

На кадрах боєць наказав юнакові лягти в траву і вистрілив в нього три рази. Кадри були зроблені в 2012 році. Жертвою став фермер.

18 листопада 2020 року Міноборони Австралії оприлюднило звіт чотирирічного розслідування, в якому говорилося про факти вбивств мінімум 39 афганців бійцями SAS.

Всі вбивства були частиною так званого «хрещення кровʼю», до якого підбурювали новобранців. У звіті фігурують тортури, страти і стрілянина по дітях.

Вище командування Австралії, а також премʼєр-міністр країни вже вибачилися за солдатів перед урядом Афганістану. Щодо підозрюваних порушено кримінальні справи.

Джерело: Бабель

Останні новини

Back to top button