Світ

В Австралії оприлюднили шокуюче розслідування про сексуальне насилля в будинках для людей похилого віку

Кожного тижня у системі піклування про літніх людей стається до 50 нападів на сексуальному ґрунті

Сексуальна наруга – поширене явище в австралійських будинках для людей похилого віку.

Такого висновку дійшли члени спеціальної комісії, що розслідувала життя у подібних закладах, – інформує 1NEWS.

Кожного тижня у системі піклування про літніх людей стається до 50 нападів на сексуальному ґрунті, йдеться у висновках Королівської комісії, яка від 2018 року перевіряла роботу будинків для людей похилого віку.

За даними комісії, у 2018-2019 роках у закладах піклування для людей похилого віку сталося 2 520 сексуальних нападів та образ.

“Це національний сором”, – заявив голова комісії Пітер Розен.

Увагу до проблем у будинках для людей похилого віку цього року привернуло поширення коронавірусу. Понад дві третини смертей від цієї хвороби в Австралії сталися саме там.

Загалом в країні від коронавірусу померли 903 людини.

Пан Розен заявив, що докази свідчать про те, що “незаконна сексуальна поведінка” вже довгий час є проблемою в системі піклування. За його словами, жертвами такої поведінки стали від 13% до 18% тих, хто мешкає у будинках для людей похилого віку.

І це при тому, що багато хто помістив своїх родичів у такі заклади для того, щоб вони могли отримувати кращий догляд, ніж вдома, додав голова спеціальної комісії.

“Абсолютно неприйнятно, що люди, які перебувають під опікою системи піклування про людей похилого віку більше наражаються на небезпеку, ніж ті, що живуть поза нею”, – каже Пітер Розен.

Загалом розслідування виявило у будинках для старих понад 32 тисячі різного роду нападів та знущань – фізичного, сексуального та емоційного характеру.

При цьому їх чинили як співробітники, так і інші мешканці закладів.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button