Світ

В Аргентині скоротять міністрів заради економії грошей

Щонайменше п'ять міністерств зіллються з іншими державними органами

Президент Аргентини Маурісіо Макрі оголосив про пакет заходів, покликаних зупинити чергову економічну кризу в країні, серед яких – нові податки на експорт та скорочення кількості міністерств.

Щонайменше п’ять міністерств зіллються з іншими державними органами, – повідомляє 1NEWS.

Він також оголосив, що виділить більше економічної та харчової допомоги для аргентинців, які страждають від бідності та інфляції – вона сягнула цього року 30%. Нові податки президент назвав “дуже поганими”, але пояснив, що йдеться про надзвичайну ситуацію.

Минулими тижнями в Аргентині посилилась валютна криза, яка змусила уряд звернутися до Міжнародного валютного фонду (МВФ) з проханням раніше за домовлений термін виділити кредит у рамках схваленої раніше програми обсягом $50 млрд. Курс націаональної валюти песо стрімко падає. Якщо 31 серпня один долар США коштував 37,4 песо, то після телезвернення Макрі аргентинська валюта втратила ще 4% вартості. Новий курс – 39 песо за $1 долар США.

Нагадаємо, раніше Аргентина уже пережила глибоку економічну кризу, відому як “Велика аргентинська депресія”. Вона вразила країну у 1998 році і тривала щонайменше до 2003-го.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close