Світ

В Антарктиді виявили сліди тропічних лісів

Вчені виявили доказ існування тропічного лісу на місці льодових щитів Антарктиди. Про це повідомляє 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Згідно з повідомленням, фахівці дістали зразки порід з глибини близько 30 м нижче дна океану. Вони були витягнуті за 900 км від Південного полюса.

Однак виявилося, що шар породи був сформованим на суші, а не в океані. Але раніше подібний зразок крейдяного періоду у південній точці земної кулі не був виявлений.

Вчені відтворили можливий вид прадавнього лісу Антарктиди, на основі біологічних і геохімічних даних із зразків грунту.

Рентгенівська комп’ютерна томографія показала складну мережу скам’янілих коренів рослин. Мікроскопічний аналіз підтвердив наявність спор і пилку. Отримані дані дають можливість вченим припустити, що раніше на цьому місці існував тропічний ліс.

Фахівці припускають, він був схожий на густі ліси Нової Зеландії і ріс в Антарктиді понад 90 мільйонів років тому. Різка зміна клімату і зсуву континентальних плит позбавила місцевість сонячного світла і перетворила на крижану пустелю.

Нагадаємо, раніше в Антарктиді був виявлений новий острів. Він ховався під товстим шаром льоду, але став видимим після того, як льодовики відступили через високу температуру.

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close