Світ

В акваторію Чорного моря прямує американський десантний корабель-док

В акваторію Чорного моря прямує американський десантний корабель-док “Форт-Макгенрі”. Про це повідомляється на сайті командування 6-го оперативного флоту ВМС США, пише 1NEWS, посилаючись на 112.ua.

“Доковое десантне судно класу Whidbey Island USS Форт McHenry (LSD 43) у складі елементів 22-ї морської експедиційної групи почало свій північний транзит через протоку Дарданелли до Чорного моря”, – йдеться в повідомленні.

За словами керуючої 6-м оперативним флотом ВМС США віце-адмірала Лайзи Франчетті, транзит “Форт-Макгенрі” підтверджує рішучість її країни забезпечувати безпеку Чорного моря і зміцнює міцні відносини з союзниками і партнерами в регіоні.

“Наші рутинні операції в Чорному морі також демонструють притаманну гнучкість і можливості сил 6-го флоту США”, – додала вона.

Примітно, корабель, на борту якого може розміститися близько 500 американських морпіхів, забезпечений доковой камерою для п’яти транспортних катерів на повітряній подушці, призначених для висадки морської піхоти і бойової техніки.

Його водотоннажність становить 16,1 тис. тонн, довжина – 190 метрів.

Також корабель оснащений зенітною артилерією і ракетною зброєю.

Нагадаємо, відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, військові кораблі нечорноморських держав можуть перебувати в акваторії Чорного моря не більше 21 доби.

22-а морська експедиційна група є однією з семи морських експедиційних груп, існуючих в морській піхоті США

Back to top button