Світ

В Афганістані зросло виробництво наркотиків – Душанбе

В Афганістані зросло виробництво наркотиків - Душанбе

Макові поля на околицях Мазарі-Шаріфа в Афганістані

Після приходу до влади талібів обсяг афганського наркотрафіку до сусіднього Таджикистану щороку збільшується.

Після захоплення влади в Афганістані рухом “Талібан” у країні збільшилося виробництво наркотиків. Про це заявив директор Агентства з контролю за наркотиками при президенті Таджикістану Хабібулло Вохідзода на прес-конференції в Душанбе 2 серпня, повідомляє Інтерфакс.

За його словами, незважаючи на неодноразові заяви талібів про посилення боротьби з незаконним обігом наркотиків, факти говорять про протилежне.

За даними Управління ООН з наркотиків та злочинності, у 2022 році площа посівів опійного маку в Афганістані досягла 233 тисяч гектар, тобто збільшилась на 32%.

“Після того, як таліби прийшли до влади, вони постійно запевняють, що ведуть жорстку боротьбу з тими, хто виробляє, поширює наркотики, аж до смертної кари. Але на практиці ми цього не відчуваємо. Статистика показує, що якщо у 2020 році в Таджикистані було затримано 2 тонни 425 кг афганських наркотиків, то у 2021 році, після того, як таліби захопили владу, вилучення наркотиків збільшилося до 4 тонн, а у 2022 році у республіці було вилучено майже 5 тонн наркотиків”, – наголосив Вохідзода.

Більшість наркотиків затримується в прикордонних з Афганістаном районах Таджикистану – Хатлонській та Горно-Бадахшанській автономній областях.

Директор агентства додав, що всього за шість місяців цього року в Таджикистані було вилучено 2 тонни 476 кг наркотиків.

Нагадаємо, у кінці березня таліби почали знищувати макові поля на заході Афганістану.

За талібів в Афганістані різко подорожчали наркотики – ЗМІ

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button