Світ

В Афганістані оголосили переможця президентських виборів

Перемогу здобув чинний глава держави

Чинного президента Афганістану Ашрафа Гані було оголошено переможцем виборів голови держави.

Про це повідомляє 1NEWS.

Голова комісії Хава Нурістані заявила, що Гані отримав підтримку 50,64 відсотка виборців, в той час як його головний суперник, чинний прем’єр Абдулла Абдулла отримав 39,52 відсотка голосів. Ці результати дозволяють Гані уникнути боротьби у другому турі.

В разі, якби чинний президент не зміг здобути більшість голосів, на учасників виборів очікував би наступний раунд політичної боротьби, ймовірно вже навесні наступного року.

Водночас, ці результати не є остаточними, оскільки учасники виборчих перегонів мають змогу опротестувати їх. Офіційний підсумок виборів буде підведено лише після розгляду цих скарг.

Вибори, які відбулися 28 вересня, планувалося зробити найбільш чесними та прозорими в історії країни. Так, під час голосування використовувались німецькі біометричні пристрої, які мали убезпечити від повторного голосування одних і тих самих осіб.

Попри це, близько одного мільйона з загальної кількості у 2,7 мільйона голосів було забраковано через порушення, а самі вибори відбулися за надзвичайно низької явки, нападів ісламістів на виборчі дільниці та на тлі звинувачень у фальсифікаціях. Офіційно чинними були визнані лише близько 1,8 мільйона бюлетенів при зареєстрованих 9,6 мільйона виборців, а на оголошення переможця пішло майже три місяці.

Джерело: Німецька хвиля

Останні новини

Back to top button