Світ

В аеропорту Мінська затримали російського журналіста, що повертався з відрядження

Журналіста російського видання “Настоящее Время” Романа Васюковіча затримали в аеропорту Мінська в п’ятницю ввечері. Він повертався з робочого відрядження до Києва. Про це повідомила редакція “Настоящего Времени” з посиланням на слова журналіста, пише 1NEWS, посилаючись на Українську правду.

Васюковіч — кореспондент “Настоящего Времени” в Білорусі.

За словами журналіста, співробітники прикордонної служби без пояснення причин вилучили у нього ноутбук і документи.

UPD: Після опівночі журналіст вийшов на зв’язок і повідомив, що його відпустили, проте без ноутбука – ноутбук вилучено “для перевірки на екстремізм”.

Прикордонна служба Білорусі не надала коментарів на момент публікації новини.

Видання зазначає, що протягом останніх місяців Васюковіч активно висвітлював масові протести в Білорусі, які почалися в день президентських виборів, 9 серпня.

Що було раніше:

  • 7 серпня у готелі “Мінськ” в столиці Білорусі затримали українців Ірину Ромалійську та Івана Гребенюка, а також росіянина Юрія Баранюка, які працюють штатними кореспондентами видання “Настоящее время”. Влада Білорусі депортували і заборонили їм в’їзд в країну на 10 років.
  • Білоруська комісія з безпеки в інформаційній сфері масово позбавляє акредитації співробітників іноземних ЗМІ, а також ряду найбільших ЗМІ країни.
Back to top button