Світ

В ЄС нарощують критику України: Луценко гальмує реформи, СБУ не прагне змін

В Європейському союзі повідомили, що Генпрокуратура розпустила підрозділ, що опікувався реформами, а СБУ не реагує на пропозиції європейських партнерів про власне реформування.

Відповідні цитати керівника Консультативної місії ЄС (КМЄС) Кястутіса Ланчінскаса публікує брюссельське видання EUObserver, що спеціалізується на тематики ЄС.

Зокрема, в місії вважають, що генеральний прокурор Юрій Луценко виявився «більше зацікавлений у полюванні на представників попереднього режиму, аніж у реформуванні прокуратури», передає видання позицію Ланчінскаса.

Ланчінскас додав, що до кінця поточного року ГПУ має намір скоротити кількість прокурорських співробітників з 18 до 10 тисяч, але «досі незрозуміло, як вони це робитимуть».

Занепокоєння місії викликає те, що генпрокурор розпустив департамент, що опікувався реформуванням відомства. Цей підрозділ відповідав також за співпрацю з КМЄС. В місії «досі чекають на пояснення цього кроку», каже Ланчінскас.

Варто зазначити, що керівник місії раніше вже критикував генпрокуратуру часів Луценка (Див. інтерв’ю «Треба призначити молодих, енергійних людей на ключові позиції в прокуратурі»), однак настільки жорсткої критики досі не звучало.

Також в КМЄС є претензії до Служби безпеки України. Видання наводить слова неназваного дипломата про те, що СБУ нині намагається «притискати» активістів і журналістів. Керівник місії заявив, що «чув такі звинувачення», але не може змістовно коментувати їх через відсутність співпраці зі службою.

Ланчінскас розповів, що НАТО та ЄС спільно запропонували СБУ концепцію реформування.

«Серед іншого, мета реформи – зменшити рівень таких зловживань владою (з боку СБУ). Передбачається інтеграція СБУ із євроатлантичними структурами, служба має передати правоохоронну  функцію та слідство іншим органам», — пояснив він.

В СБУ наразі проігнорували запропоновану концепцію. «Ми досі чекаємо на їх відповідь», — заявив Ланчінскас.

В КМЄС підтвердили «Європейській правді» автентичність цитат голови місії. «Дійсно булла зустріч та інтерв’ю з журналістом EUobserver. Цитати, наведені в статті, справді звучали. Хоча під час інтерв’ю обговорювалися як негативні, так і позивні аспекти реформування правоохоронної системи в Україні», — відповіли в місії на запит ЄП.

Зазначимо, що минулого тижня звучала вкрай жорстка  критика на адресу Києва також з боку інших посадовців ЄС (детальніше – в статті «Доба критики: в Євросоюзі змінюють ставлення до України»).

powered by lun.ua

ОСТАННІ НОВИНИ 14:52 В ЄС нарощують критику України: Луценко гальмує реформи, СБУ не прагне змін 14:39 У Німеччині звинуваченого у «справі Лізи» засудили до умовного строку 14:38 фото, відео
НАТО завершило розміщення чотирьох батальйонів у країнах Балтії та Польщі 14:37 Більшість європейців хочуть, щоб ЄС зайняв тверду позицію щодо Brexit 14:30 Росія оскаржить рішення ЄСПЛ щодо «пропаганди гомосексуалізму» 14:20 PROMOTED
Європейський сервіс в мережі магазинів MOYO.UA 14:11 Канада запустила програму підтримки українських експортерів «U CAN Export» 14:02 Росія не змогла підтвердити знищення лідера ІДІЛ, про яке заявляла раніше 14:01 У ПАРЄ закликають Азербайджан звільнити викраденого в Тбілісі журналіста 13:50 Меркель готова розглянути ідеї Макрона з реформування єврозони Усі новини

ПУБЛІКАЦІЇ Віктор Константинов, для Європейської правди Ірану додадуть санкцій: чи призведе новий курс США до війни на Близькому Сході

Ухвалений Сенатом законопроект фактично визначає Іран як головного противника США на Близькому Сході. Ворожість Трампа до Ірану робить малоймовірним нормальний діалог з Вашингтоном. Тегеран отримав вагому причину повернутися до роботи над ядерною програмою.

Юрій Панченко, Європейська правда Врятуватись від Європи: Україна йде на конфлікт з СОТ, уникаючи скандалу з ЄС

В уряді знайшли шлях, як ввести додаткові експортні мита на металобрухт в обхід наших зобов’язань перед ЄС. Втім, така схема суттєво послабить позицію Україні в майбутній суперечці в СОТ. А крім того, створює умови для тіньового експорту металобрухту з країни.

АВТОРИЗАЦІЯ

Логін:

Источник: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close