Світ

Українські няні стали заручниками пандемії коронавірусу в Європі

Пандемія зачепила близько 5000 учасників програми Au pair з країн поза ЄС

Пандемія коронавірусу в Європі позбавила тисячі дівчат і молодих людей, котрі щороку приїжджали до Німеччини за програмою Au pair, можливості поліпшити знання німецької мови, познайомитися з німецькою культурою і побутом.

Це вдарило не тільки по молодих іноземцях, а й по німецьких родинах, в яких вони жили, допомагаючи доглядати за дітьми і виконувати легку хатню роботу, – інформує 1NEWS.

У 2019 року в німецьких родинах працювало майже 15 тисяч гувернанток і гувернантів: трохи більше половини – з-за меж ЄС. Росія поряд з Україною та Грузією відносяться до тих країн поза Євросоюзом, з яких учасники програми Au pair приїжджають до Німеччини найчастіше. Для Грузії в липні обмеження було знято, а Росія та Україна поки віднесені до “регіонів підвищеного ризику” і в’їзд з цих країн в умовах пандемії можливий тільки якщо є постійне місце проживання в ФРН або за студентською візою.

Фракція ліберальної Вільної демократичної партії (ВДП) у Бундестазі за підтримки Лівої партії та “зелених” подали до німецького парламенту клопотання про ослаблення правил в’їзду для Au pair.

“Родини почуваються покинутими наодинці з цією проблемою і відчайдушно шукають альтернативні можливості догляду за дітьми, – йдеться в документі. – Au pair сидять на валізах і чекають, коли їм можна приїхати”.

“Те, що Au pair з країн поза ЄС через пандемію не можуть приїхати, руйнує плани молодих людей і створює в німецьких родинах кризову ситуацію”, – зазначила спікер “лівих” з питань внутрішньої політики Улла Ельпке.

У клопотанні політики вимагають послабити обмеження для учасників програми і продовжити строк дії віз. Річ у тім, що Au pair спочатку видається віза строком на 90 днів. У багатьох вона минула або стане недійсною найближчим часом.

Клопотання, ініційоване ВДП, було розглянуто 16 вересня парламентською комісією з питань внутрішніх справ – і відхилено.

Із закликом зняти обмеження до депутатів парламенту звернулося також німецьке об’єднання Gütegemeinschaft Au pair, яке відповідає за забезпечення стандартів якості в роботі агентств, які організовують приїзд нянь. Представник об’єднання Моніка Супернок визнається, що зробити це непросто.

У Gütegemeinschaft Au pair e.V не розуміють, чому статус Au pair розцінюється інакше, аніж студентський: у програми освітні цілі, вона сприяє міжкультурному обміну та рівності шансів, оскільки вона доступна для всіх, незалежно від фінансового становища.

За словами Моніки Супернок, пандемія зачепила близько 5000 учасників програми з країн поза ЄС. Приватні няні з регулярним графіком роботи їх не замінять.

“Родинам, які приймають у себе Au pair, потрібна гнучкість. Наприклад, щоб за дітьми приглянули за годину до відкриття дитячого садка. Це можуть бути родини, де мама – медсестра і у неї бувають нічні зміни, або де багато дітей. Au pair живе з ними в будинку як член родини і допомагає їм щодня”, – пояснюють в об’єднанні.

“Деякі родини все ще чекають приїзду няні. Але є й родини, які не можуть чекати і знаходять інше рішення. Та й самі Au pair не можуть чекати вічність. Участь в програмі можлива в певний період життя, і більшість не може приїхати наступного року”, – зазначає Моніка Супернок.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close