Світ

Українська діаспора у Франції звернулась до Макрона через його скандальну заяву

Об'єднання українців закликало Макрона "прислухатися до голосу українського громадянського суспільства, без якого ніяка політика не може бути ефективною"

Об’єднання українців Франції опублікувало відкритий лист, адресований президенту Франції Еммануелю Макрону, в зв’язку з його висловлюваннями про українських громадян.

Лист підписаний главою Об’єднання Богданом Білогоцьким, передає 1NEWS.

“Об’єднання українців Франції, головою якого є я, було дещо збите з пантелику вашою заявою в журналі Valeurs Actuelles про “нелегальні українські і болгарські банди мірантів”, – сказано в листі.

Автор підкреслив, що українська імміграція мотивована набагато більш серйозними причинами, ніж імміграція з інших європейських країн.

“Що стосується незаконної української імміграції, то вона, ймовірно, припиниться в день ратифікації неупередженого миру, який буде супроводжуватися повним виведенням російських військ, які перебувають в Україні, і коли суверенітет України дотримуватиметься і ефективно гарантуватиметься. Ця війна, про яку дуже скромно пишуть західні ЗМІ, суттєво порушує стабільність в Україні. Жодна країна в світі не може розвиватися економічно, якщо вона знаходиться в стані війни, а частина її території є окупованою, і Україна не є винятком”, – підкреслює Білогоцький.

Він нагадав президенту Макрону, що у 1994 році Україна погодилася відмовитися від ядерного арсеналу в обмін на ратифікацію Будапештського меморандуму, який гарантували Франція, Об’єднане Королівство, Сполучені Штати Америки, Росія та Китай.

“Це не завадило Росії незаконно анексувати Крим, а потім під виглядом нібито сепаратизму вчинити військову агресію проти України на Донбасі. Незважаючи на цю угоду, жоден з її підписантів не захистив суверенітет України, допомагаючи їй відновити прикордонний контроль і придушити російських загарбників. З іншого боку, міжнародне співтовариство чинить тиск на Україну з метою змусити її вивести свої війська для захисту своєї території, окупованої Росією, яка, як зазвичай, не буде дотримуватись жодних домовленостей. Очевидно, що таке рішення про виведення українських військ не зупинить конфлікт і не призведе до міцного миру. У нас є всі підстави вважати, що Росія продовжить роботу з дестабілізації обстановки на Донбасі.

З цією метою, після виборів, Росія розставить своїх маріонеток, які будуть мати всі можливості для переслідування, тортур і вбивств своїх опонентів. Нам, пане Президенте, здається очевидним, що справедливий і міцний мир, який не битиме по Україні і не даватиме переваг для Росії, покладе край незаконній українській імміграції. Ми не сумніваємося, пане Президенте, що Ви використовуєте всі наявні у Вашому розпорядженні засоби, щоб справедливо покласти край такій трагедії, яка призвела до вимушеного переміщення півтора мільйона людей і загибелі понад 14 тисяч”, – йдеться в листі.

Об’єднання українців також закликало Макрона “прислухатися до голосу українського громадянського суспільства, без якого ніяка політика не може бути ефективною”.

Джерело: УНН

Back to top button