Світ

Україна засудила отруєння Навального: Росія каже, що ніяких отруйних речовин в організмі опозиціонера не було

Україна гостро засудила отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. Про це говориться у заяві МЗС України щодо оприлюднення Урядом ФРН результатів токсикологічного аналізу проб, взятих в Навального, повідомляє 1News.

«Щойно Уряд ФРН оприлюднив отримані ним докази наявності слідів хімічної речовини з групи «новічок» у пробах, взятих в російського опозиційного політика Алєксєя Навального. Гостро засуджуємо черговий злочинний акт російської влади, яка продовжує наступ на демократію та права людини в РФ та закордоном», – говориться у заяві.

МЗС України переконане, що міжнародна спільнота «має належним чином відреагувати на цю нелюдську розправу Кремля над опозиційним політиком».

«Тільки одностайна рішуча позиція й твердий осуд цивілізованого світу, включаючи санкції, можуть змусити владу Росії припинити чинити злочини, брутально порушуючи прави людини та руйнуючи правові засади світоустрою як щодо провідних опозиційних політиків, так і цілих держав», – додається у заяві.

Нагадаємо, німецькі військові токсикологи з’ясували, що російський опозиціонер Олексій Навальний був отруєний бойовим речовиною класу «Новічок». «Вражає, що Олексій Навальний став жертвою атаки із застосуванням хімічної отруйної речовини в Росії. Федеральний уряд (Німеччини, – ред.) найрішучішим чином засуджує цей напад. Російський уряд має пояснити подію”, – зазначив представник Кабінету міністрів Німеччини Штеффан Зайберт.

В той же час, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевняє, що в організмі російського опозиційного політика Олексія Навального не було токсинів до того, як його вивезли до Берліна, повідомляє «Інтерфакс».

«До вивезення хворого до Берліна, у відповідності з усіма міжнародними стандартами, було проведено цілий комплекс аналізів у нас в країні, ніяких отруйних речовин виявлено не було», – сказав Пєсков.

Він також підтвердив готовність російської сторони до взаємодії з Німеччиною щодо з’ясування ситуації навколо Навального, проте зазначив, що на раніше надіслані офіційні запити Берлін відповідей не дав.

Пєсков також не зміг сказати, якою буде реакція РФ на заяви Німеччини про те, що в організмі Навального знайдені сліди отрути з групи «Новічок».

«На даний момент ми не можемо кваліфіковано реагувати на згадані заяви», – повідомив Пєсков.

Back to top button