Світ

Україна повідомила в ОБСЄ про сотні російських хіматак

Україна повідомила в ОБСЄ про сотні російських хіматак

Фото: Генштаб ВСУ

Україна повідомили в ОБСЄ про задокументованих 626 хімічних атак з боку Росії

Зокрема, загарбники також здійснюють “артилерійські обстріли із застосуванням хімічно небезпечних речовин”.

Росія здійснила проти українських захисників 626 хімічних атак. Про це заявила заступниця постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Наталія Костенко під час чергового засідання Форуму безпекового співробітництва ОБСЄ, цитує її у середу, 31 січня Укрінформ.

Таким чином, використовуючи заборонену зброю, вказує Костенко, росіяни намагаються придушити опір українських захисників. 

“Порушуючи Конвенцію про заборону хімічної зброї, російські війська застосовують газові гранати та саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнюючої дії, що скидаються з безпілотників”, – сказала вона. 

Костенко додала, що усі подібні випадки ретелшьно фіксуються. 

“Сили оборони України вже задокументували 626 випадків застосування росіянами боєприпасів, що містять отруйні хімічні речовини, з яких 81 – лише у грудні. Частота такого застосування зростає, щодня фіксується до 10 випадків”.

Костенко додала, що загарбники також здійснюють “артилерійські обстріли із застосуванням хімічно небезпечних речовин, що є ще одним грубим порушенням правил ведення війни з боку російських військ”.

Нагадаємо, днями РФ застосувала в Україні хімічну зброю. Російські військові скинули у районі Водяного боєприпас із хімічною речовиною типу К-51.

Як повідомлялося, війська РФ застосовують ручні гранати хімічної дії. Використовуючи безпілотні літальні апарати, противник намагається вразити особовий склад ЗСУ і застосовує ручні сльозогінні газові гранати К-51.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button