Світ

Угорщина повертається за стіл перемовин з Україною

Угорщина не зацікавлена в суперечці і хоче остаточно знайти вирішення ситуації, що склалася

Угорщина запропонувала Україні створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо “мовної статті” українського закону “Про освіту”

Про це заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто, повідомляє 1NEWS.

“Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України. Порушуючи права угорської національної меншини, Україна призвела до ситуації, яка є поганою для усіх”, – сказав він.

За словами Сіярто, Угорщина не зацікавлена в суперечці і хоче остаточно знайти вирішення ситуації, що склалася.

“Наша мета – повернути закарпатським угорцям ті права, які їм надавалися раніше і гарантувалися. Наша мета – дати нам можливість повернутися до нашої політики, яка була побудована у випадку України на підтримці європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів наших сусідів. Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади повинні консультуватися з національними меншинами і утримуватися від обмеження раніше набутих прав”, – наполягає він.

Сіярто зазначив, що робоча група має включити в себе керівників міністерств закордонних справ та освіти, а також представників угорської меншини в Україні.

Джерело: Європейська правда

Back to top button