Світ

У Єврозоні прогнозують зростання темпів інфляції та ВВП

Темпи інфляції можуть досягти показника в 2,2%, а ВВП зросте на 5%

Європейський центральний банк (ЄЦБ) очікує підвищення темпів інфляції й економічного зростання в поточному році в Єврозоні.

Згідно з оприлюдненими очікуваннями експертів ЄЦБ, до кінця року в Єврозоні темпи інфляції можуть досягти показника в 2,2 відсотка, – інформує 1NEWS.

Попередній, оприлюднений у червні прогноз, передбачав темпи інфляції в 1,9 відсотка.

Утім, у серпні інфляція підскочила до 3 відсотків, що стало найвищим показником за останні 10 років.

“Збільшення (темпів зростання цін. – Ред.), швидше за все, буде тимчасовим. Ми очікуємо подальшого зростання інфляції восени цього року, але ослаблення в 2022 році”, – сказала очільниця ЄЦБ Крістін Лагард.

Серед названих причин посилення інфляції – зростання цін на нафту, повернення до докризового рівня ставки ПДВ в Німеччині й дефіцит окремих видів матеріалів.

Водночас економісти ЄЦБ підвищили прогноз інфляції на 2022 рік з 1,5 до 1,7 відсотка, а на 2023 рік – з 1,4 до 1,5 відсотка.

Водночас у ЄЦБ прогнозують посилення економічного зростання після спричиненого пандемією економічного спаду в 2020 році.

Очікується, що в цьому році сукупний валовий внутрішній продукт (ВВП) 19 країн-членів Єврозони зросте на 5 відсотків.

Ще в червні прогноз зростання становив 4,6 відсотка.

“Відновлення економіки Єврозони дедалі посилюється. До кінця цього року має бути перевищений докризовий рівень”, – додала Лагард.

Тепер у ЄЦБ очікують, що зростання економічної активності досягне 4,6 відсотка в 2022 році, а в 2023 році – 2,1 відсотка.

ЄЦБ також очікувано зберіг базову процентну ставку за кредитами на нульовому рівні, а ставку за депозитами – на рівні мінус 0,5 відсотка.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button