Світ

У Євросоюзі та Великобританії чверть населення може втратити роботу через пандемію коронавірусу

За прогнозами McKinsey, найбільше можуть постраждати співробітники, задіяні у сфері розміщення (готелі, хостели і т.д.), а також - громадського харчування - 74% від усіх робочих місць (8,4 млн осіб)

Через коронакризу до 59 млн робочих місць перебувають у зоні ризику в ЄС та Великій Британії – рівень ризику відрізняється залежно від професій та галузей.

Про це йдеться у дослідженні консалтингової компанії McKinsey, – інформує 1NEWS.

Компанія прогнозує два можливих сценарії розвитку подій у Європі. За більш оптимістичного – якщо поширення коронавірусу вдається зупинити протягом 2-3 місяців – безробіття за підсумками року становитиме 7,6%, а до 4 кварталу 2021 року повернеться до докризового рівня у 6,3%.

Другий сценарій передбачає, що пандемію не вдається зупинити за 2-3 місяці, а заходи самоізоляції та карантин тривають усе літо. У такому випадку найбільше зростання безробіття припаде на 2021 рік – 11,2%, а до докризового рівня цей показник повернеться лише у 2024 році.

Тоді під ризиком опиняться 59 млн європейців – це 26% усіх працюючих в ЄС та Великій Британії.

За прогнозами McKinsey, найбільше можуть постраждати співробітники, задіяні у сфері розміщення (готелі, хостели і т.д.), а також – громадського харчування – 74% від усіх робочих місць (8,4 млн осіб).

Також під серйозною загрозою працівники сфери роздрібної і оптової торгівлі – 14,6 млн робочих мсць.

При цьому, найбільше постраждає вікова група до 24 років.

Джерело: Економічна правда

Back to top button