Світ

У Євросоюзі створюють кібервійська швидкого реагування

У понеділок протокол про намір створити сили швидкого кібернетичного реагування підписали в Люксембурзі міністри оборони Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів і Румунії. Франція, Іспанія, Польща та Фінляндія до ініціативи долучаться до кінця року, заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Країни ЄС передбачають створення кібернетичних команд з ротацією кожні шість місяців. Вони могли б прийти на допомогу державам-членам у випадку великих кібернетичних інцидентів. Графік, як очікується, буде затверджений в наступному році.

За словами міністра, з інститутами ЄС буде обговорена можливість використання в рамках проекту коштів бюджету Співтовариства для закупівель устаткування і програмного забезпечення. До проекту на правах спостерігачів приєднаються ще чотири країни – Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина. Кібернетичні сили є одним з перших проектів в рамках підписаної в минулому році угоди про тісніше співробітництво в області оборонни  ЄС.

Нагадаємо, Пентагон розширив повноваження кіберкомандування збройних сил США, дозволивши представникам цього відомства здійснювати щоденні хакерські рейди на іноземні мережі для попередження кібератак.

 

 

 

Новини за змістом

загрузка...

Вас це може зацікавити

Close
Close