Світ

У Євросоюзі створюють кібервійська швидкого реагування

У понеділок протокол про намір створити сили швидкого кібернетичного реагування підписали в Люксембурзі міністри оборони Литви, Естонії, Хорватії, Нідерландів і Румунії. Франція, Іспанія, Польща та Фінляндія до ініціативи долучаться до кінця року, заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, інформує 1NEWS з посиланням на УНН.

Країни ЄС передбачають створення кібернетичних команд з ротацією кожні шість місяців. Вони могли б прийти на допомогу державам-членам у випадку великих кібернетичних інцидентів. Графік, як очікується, буде затверджений в наступному році.

За словами міністра, з інститутами ЄС буде обговорена можливість використання в рамках проекту коштів бюджету Співтовариства для закупівель устаткування і програмного забезпечення. До проекту на правах спостерігачів приєднаються ще чотири країни – Бельгія, Греція, Словенія та Німеччина. Кібернетичні сили є одним з перших проектів в рамках підписаної в минулому році угоди про тісніше співробітництво в області оборонни  ЄС.

Нагадаємо, Пентагон розширив повноваження кіберкомандування збройних сил США, дозволивши представникам цього відомства здійснювати щоденні хакерські рейди на іноземні мережі для попередження кібератак.

 

 

 

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close