Світ

У Євросоюзі хочуть скоротити викиди парникових газів до нуля

Про це йдеться у стратегії для захисту клімату до 2050 року

Викиди парникових газів у країнах Євросоюзу можна скоротити до нуля протягом наступних 30 років. Про це йдеться у стратегії для захисту клімату до 2050 року, яку оприлюднила Єврокомісія, – повідомляє 1NEWS.

У стратегії описано 8 сценаріїв розвитку подій. Два сценарії передбачають скорочення викидів парникових газів до нуля. Інші сценарії враховують скорочення викидів на 80-95 відсотків.

Скорочення викидів на 100 відсотків “цілком можливе”, заявив єврокомісар із питань захисту клімату Мігель Аріас Каньєте. За його словами, це потребуватиме значних інвестицій: до 290 мільярдів євро на рік. З іншого боку, країни ЄС могли б заощадити ці кошти на імпорті енергоносіїв, вказав єврокомісар.

У документі йдеться про відмову від використання нафти, вугілля і природного газу, під час згоряння яких виділяється вуглекислий газ. Згідно зі стратегією, до 2050 року понад половина потреб країн ЄС у енергії має покриватися за допомогою електрики. Для громадян це означає використання електромобілів і часткове опалення помешкань за допомогою струму. Виробництво електроенергії має відбуватися на 80 відсотків за допомогою відновлюваних джерел і на 15 відсотків – за допомогою АЕС.

Джерело: Німецька хвиля

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close