Світ

У ЄС з’явиться орган, який регулюватиме роботу Telegram – ЗМІ

У ЄС з явиться орган, який регулюватиме роботу Telegram - ЗМІ

Фото: pixabay.com

У ЄС з’явиться наглядовий орган, який регулюватиме роботу Telegram

BIPT стежитиме за тим, як Telegram реагує на поширення незаконного контенту в месенджері, наприклад, на заклики до насильства або нелегальний продаж зброї.

У Євросоюзі з’явиться наглядовий орган, який регулюватиме роботу месенджера Telegram. Йдеться про Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT). Про це повідомляє De Standaard.

Зазначається, що BIPT стежитиме за тим, як Telegram реагує на поширення незаконного контенту в месенджері, наприклад, на заклики до насильства або нелегальний продаж зброї. У випадку, якщо компанія не реагуватиме на скарги користувачів, регулятор зможе її оштрафувати.

За словами прессекретаря BIPT Джиммі Смедтса, це має статися протягом кількох днів з оголошенням у Staatsblad.

Як зазначив Матіас Вермюлен з офісу з прав даних AWO, це буде складним завданням.

“Telegram – це платформа, яка найменше співпрацює з урядами, і, порівняно з іншими, додатками тут можливо багато чого”, – пояснив він.

BIPT наразі очікує офіційного призначення як регулятора.

Бельгія отримала нагляд за Telegram завдяки Європейському закону про цифрові послуги (DSA). Він набув чинності в лютому 2024 року і має на меті надати державам-членам ЄС більший контроль над соцмережами та іншими онлайн-сервісами, в тому числі шляхом контролю за тим, як вони самі модерують контент.

Ці правила передбачають, що соціальні медіа також повинні бути представлені в Європі. Telegram, що базується в Дубаї, призначив бельгійську компанію EDSR своїм європейським представником. Це дає юрисдикцію бельгійському телекомунікаційному регулятору BIPT.

Раніше повідомлялося, що Telegram співпрацює із Роскомнадзором і ФСБ РФ. СБУ вживає заходів з деанонімізації адміністраторів Telegram-каналів, спрямованих на деструктивну діяльність.

Аргументи є: чи заборонять Telegram в Україні

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button