Світ

У ЄС розробляють процедуру визнання українських водійських прав

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

У ЄС розробляють процедуру визнання українських водійських прав

Фото: Geisler-Fotopress / picture alliance

На дорогах Німеччини

Німеччина дозволяє іноземцям з країн, що не є членами ЄС, але проживають у ФРН, використовувати свої водійські права протягом шести місяців. Надалі необхідно оформлювати німецьке посвідчення водія.


У Єврокомісії розглядають запровадження спеціальної процедури для загальноєвропейського визнання українських водійських прав. Про це у суботу, 4 червня, повідомляє інформагентство dpa з посиланням на німецький уряд.


“Європейська комісія працює над угодою про дорожній транспорт з Україною, яка серед інших речей передбачає визнання водійських прав та сертифікатів кваліфікації для перевезення товарів”, – зазначили в уряді ФРН.


Федеральний уряд Німеччини та деякі німецькі землі вже обговорюють процедуру з Єврокомісією, пише dpa.


Згідно з чинним законодавством Німеччини, іноземцям з країн, що не є членами ЄС, але проживають у ФРН, дозволяється використовувати свої водійські права протягом шести місяців. Після закінчення цього терміну вони мають обов’язково оформити німецьке посвідчення водія.


Для біженців витрати, пов’язані з отриманням нових прав, можуть виявитися непідйомними, зазначає інформагентство. Визнання українських водійських прав має допомогти українським біженцям та перевізникам продовжувати користуватися українськими правами на тлі російської війни в Україні.


Нагадаємо, за останніми даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), у Європі зареєстровано понад 4,7 мільйона біженців з України. З них 780 тисяч – у Німеччині. Наразі менше половини з них отримали статус тимчасового захисту. 


Українцям спростили отримання водійських прав


Джерело: Українська служба DW


 


Новини від 1News у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button